Vabljeni v Šolo življenjskih veščin z Nevenko Nakrst, v torek, 15.10. ob 18.00 uri v knjižnico Otona Župančiča Ljubljana.
Nevenka Nakrst: AVTIZEM IN NAVEZANOST
Na predavanju bomo spoznali pojem nevrorazličnosti ter si na enostaven in razumljiv način pojasnili delovanje človeških možganov. Pogledali si bomo različne oblike nevrorazličnosti (avtizem, ADHD, disleksija, …) in skupaj razmišljali o prednostih in izzivih, ki jih različne posebnosti prinašajo v komunikacijo in medosebne odnose. Pogledali bomo, zakaj je sobivanje z nevrorazličnimi lahko naporno ter iskali načine, s katerimi bi olajšali naše sodelovanje in vključevanje v različne družbene institucije (šola, delovno okolje).
Predavanje je primerno za vsakogar, saj se dandanes prav vsi srečujemo s posebnostmi – pri sebi in/ali pri drugih. Skozi razumevanje drugačnosti, bomo poglabljali naše (samo)sprejemanje, razvijali sočutje ter prispevali k bolj enotni in vključujoči družbi. »Naša sposobnost doseganja enotnosti v različnosti bo lepota in preizkušnja naše civilizacije.« Mahatma Gandi
Nevenka Nakrst je univerzitetna diplomirana psihologinja in psihoterapevtka transakcijske analize s 15 leti izkušenj dela na področju socialnega varstva, zdravstva in zaposlovanja ranljivih skupin. Od leta 2015 si aktivno prizadeva pri razvoju programov pomoči in podpore za družine z avtizmom. V ta namen sodeluje z različnimi društvi in zavodi. Predava, izvaja supervizijo, individualno, partnersko in družinsko psihoterapijo, v svojem študijskem in raziskovalnem delu pa se posveča dinamiki v družinah s posebnimi potrebami.
Predavanja organizira Društvo UP v okviru Šole življenjskih veščin in jih sofinancirata Ministrstvo za zdravje in FIHO.